Uroczystość nałożenia koron na kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej w diecezji sosnowieckiej

Królowo, wśród burz i ciemności nocy,
objaw wszystkim Twoją moc.
Niech świat ujrzy Twoje dzieła
I z podziwem przed Tobą stania…
W stronę Nieba 497

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie, 9 czerwca br. miała miejsce, pierwsza w diecezji sosnowieckiej uroczystość nałożenia koron na kapliczki Pielgrzymującej Matki Bożej a co za tym idzie włączenie się w koronację z 8 września 2012 r. której dokonał ks. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Matka Boża z Szensztatu została tym aktem ogłoszona Królową nowej Ewangelizacji Europy.

Na godzinę 18.00 mimo padającego obficie deszczu i burzy zebrało się wiele rodzin z dziećmi, należących do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Mszy św. przewodniczył o. Romuald Kszuk ISChP oraz ks. Paweł. Prezbiterium wypełnili ministranci – chłopcy z rodzin, które odwiedza Maryja. Towarzyszyła nam również S. M. Damiana Czogała z Sekretariatu Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w Otwocku.

Po dziewięciomiesięcznej nowennie przygotowującej do uroczystości koronacyjnej, której wyrazem były dary niesione w procesji do ołtarza: korony, stągiew, kwiaty oraz dary chleba i wina z wielkim przejęciem osoby z kręgów Apostolatu dokonały tego aktu.
Czasy w których wypada nam żyć są pełne niepewności: pandemia, zachorowania czy niepokój spowodowany wojną na Ukrainie – to sytuacje, które wyrywają nas ze spokojnego  życia. Matka Boża, nasza Wychowawczyni zaprasza nas do zaufania i prowadzi do swojego Syna, a jednocześnie wskazuje ostateczny cel naszego życia jakim jest wieczność.

Długo będziemy czerpali z duchowych owoców tej pięknej a jednocześnie głęboko przeżywanej uroczystości koronacji. Po Mszy św. w salce obok plebanii odbyła się agapa. Przybyło wiele rodzin z dziećmi, by w rodzinnej i radosnej atmosferze przeżyć spotkanie we wspólnocie i podzielić się świadectwem. Dziękowaliśmy szczególnie Pani Halince za koordynację przygotowań i włożone serce.
                                                                       członkowie Apostolatu ze Sławkowa

 

Zdjęcia: S. M. Damiana Czogała

Poprzedni wpis
Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej
Następny wpis
Pielgrzymi winowskiego Wieczernika

Podobne wpisy

Modlitwa za Europę

Drodzy członkowie Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w Europie W tych burzliwym i niespokojnym czasie, spowodowanym nie tylko z pandemią koronawirusa pozdrawiam Was serdecznie z Szensztatu. Miłość Boga ma…
CZYTAJ WIĘCEJ