„Daj się poprowadzić”

„Daj się poprowadzić”

„ W dniach 8 – 11 sierpnia 2019 roku uczestniczyliśmy z mężem i najmłodszym synkiem w rekolekcjach Ruchu Szensztackiego prowadzonych przez Siostrę Olgę oraz Ojca Romualda. Były to już nasze drugie rekolekcje. W tym roku były one szczególne, ponieważ po dwóch latach formacji przystąpiliśmy całą naszą grupą (siedem rodzin) do przymierza miłości
z Maryją. Temat tegorocznych rekolekcji to „Daj się poprowadzić”. Niesamowite były prelekcje Ojca Romualda, który w niezwykle przystępny i ciekawy sposób prowadził swoje wykłady. Otrzymaliśmy dużo konkretnych i praktycznych wskazówek jak żyć w dzisiejszym świecie i się nie zagubić oraz jak wzrastać w naszym dążeniu do świętości. Warsztaty Siostry Olgi pozwoliły nam pochylić się nad swoim małżeństwem oraz zastanowić się nad naszym ideałem osobistym.

Przymierze miłości to wielkie wspólne święto. Zawarcie Przymierza z Maryją rozwiało moje wcześniejsze wątpliwości i lęki. Czułam, że nie chcę już więcej wracać do tego co było kiedyś, do tego co mi nie wychodziło, co mnie martwiło, że chcę zacząć od nowa tu i teraz. Czułam w sercu niesamowity pokój i nadzieję. Wyjechałam napełniona i świadoma tego, że to początek wspaniałej przygody, że nie mogłam zrobić nic lepszego, jak właśnie powierzyć siebie i całą swoją rodzinę Maryi, ze wszystkim czym jesteśmy i co posiadamy. Maryjo prowadź!”

Basia

„Czas przygotowania do zawarcia przymierza miłości z Matką Bożą nie był czasem łatwym. Nie było to dla nas oczywiste, że to jest nasza małżeńska droga do Pana Boga. Kiedy zamieszkaliśmy w Otwocku i stopniowo przestaliśmy należeć do wcześniejszej wspólnoty, zaczęłam modlić się o pomoc dla naszego małżeństwa. Prosiłam, aby Bóg postawił na naszej drodze wspólnotę lub osobę duchowną, która mogłaby pomóc nam lepiej przeżywać nasze małżeństwo i nie pobłądzić w tym zagmatwanym świecie. Jak to często bywa trzeba było trochę poczekać na wysłuchanie moich modlitw. Kiedy pojawił się na naszej drodze życiowej Szensztat, zareagowałam z entuzjazmem. Niestety entuzjazm został szybko ostudzony. Ciągle pojawiały się wątpliwości, czy duchowość Ruchu Szensztackiego nam odpowiada. Wiele trudności poprzedza czas ostatecznej decyzji o zawarciu przymierza miłości z Matką Bożą.

Czas rekolekcji, podczas których dokonaliśmy zawarcia małżeńskiego przymierza z matką Bożą był czasem radości i świętowania. Nie bez znaczenia jest fakt, że dokonaliśmy tego wraz z innymi małżeństwami. To właśnie nasza wspólnota- odpowiedź Boża na moje prośby. Jestem tego pewna. Nasza radość była większa, bo byliśmy razem. Dziękuje Bogu z całego serca, nie tylko za to, że mogliśmy zawierzyć Matce Bożej nasze życie, ale także za tych ludzi, których postawił na naszej drodze życiowej ” .

Wiesława

„Rekolekcje są ważnym dopełnieniem naszych spotkań w ciągu roku.Bardzo podobał mi się zrównoważony plan dnia.Możliwość adoracji w Sanktuarium przed Najświętszym Sakramentem w ciszy – bezcenne.Wyjechałam zadowolona i wypoczęta, duchowo i fizycznie.
Czas w czasie rekolekcji jakby wydłużył się do tygodnia i o tyle miałam dłuższy urlop.
Bóg zapłać wszystkim Organizatorom!”

Katarzyna

„Na rekolekcjach szensztackich byliśmy po raz drugi. W tym czasie dostąpiliśmy szczególnej łaski. Wraz z 6 małżeństwami z naszej grupy świderskiej po dwóch latach przygotowań zawarliśmy jako małżeństwo i rodzina Przymierze Miłości z Matką Bożą. Od tego momentu zostaliśmy powołani po imieniu do Dzieła Szensztackiego  do wspólnej drogi z Maryją, do przynoszenia Jej (jako wkładów do skarbca łask) naszych codziennych zmagań, naszej pracy, wychowania dzieci, modlitwy. Było to dla nas szczególne wydarzenie. Miło nam było, jak cała wspólnota rekolekcyjna przeżywała z nami ten wyjątkowy czas.

Podczas rekolekcji dostaliśmy bardzo konkretne wskazówki, jak na co dzień mamy żyć, jak pracować nad sobą, aby być w bliskiej więzi z Maryją, a przez Nią z Panem Bogiem. Jednym z filarów Ruchu Szensztackiego jest samowychowanie, stąd w sposób bardzo przystępny dowiedzieliśmy się, co możemy w tym zakresie robić każdego dnia. Ojciec Romuald przedstawił nam „Duchowy porządek dnia”, który będzie nam pomagał w pracy nad sobą każdego dnia, aby nasze postanowienia nie zakończyły się tylko na postanowieniach. Bardzo podoba nam się w Ruchu Szensztackim, że  nie tylko żyjemy tym pięknym czasem rekolekcji, comiesięcznych spotkań grupowych, ale że mamy bardzo konkretną pomoc/wskazówki, jak żyć każdego dnia, kiedy mamy dużo pracy, innych spraw, aby być bliżej Boga i Maryi.

Ponadto dostaliśmy wiele bardzo praktycznych wskazówek nt. świata mediów w obecnych czasach, który nie jest już czwartą władzą, a pierwszą, i z całym impetem wchodzi do naszego życia, kształtuje nasze i naszych dzieci myślenie i działanie. Jak mamy się temu przeciwstawić, jak rozpoznać, co jest dobre, a co złe. W tym na pomoc przyszedł nam Ojciec Romuald ze swoim słowem i „Małym medialnym przewodnikiem”.

Bardzo jesteśmy wdzięczni za ten czas rekolekcji, że mogliśmy go tak intensywnie przeżyć (duchowo i nie tylko). Dzieci były pod bardzo dobrą opieką kandydatek, co umożliwiło nam pełne uczestnictwo w wykładach i spotkaniach.

Bardzo nam się podobały również inne elementy rekolekcji, przede wszystkim rodzinna nocna adoracja w Sanktuarium , śpiewy z zawsze uśmiechniętą Siostrą Małgorzatą, pogodny wieczór pełen radości i humoru, spotkanie na temat naszej kobiecości, pisanie listów do naszych dzieci, spacer po lesie z mężem, kiedy to rozmawialiśmy, kto stoi przy sterze naszego życia i czy zawsze Bogu oddajemy ten ster, nawet w sytuacjach dla nas bardzo trudnych i niekomfortowych.

Dziękujemy naszej Kochanej Siostrze Oldze za ogromne zaangażowanie w nasze prowadzenie, uśmiech i radość, które z Niej płyną oraz za charyzmę, konkretne słowo do nas i ciepło Ojca Romualda”.

Ania i Krzysztof

Poprzedni wpis
II Megarekolekcje Apostolskiego Szensztackiego Związku Rodzin w Polsce
Następny wpis
„Przebudźcie się i budźcie się nawzajem”

Podobne wpisy

DZIEŃ 9: DUCHOWOŚĆ MISYJNA

ŚWIECA. PIEŚŃ. MODLITWA. DZIEŃ 9: DUCHOWOŚĆ MISYJNA Kultura medialna i niektóre środowiska intelektualne przekazują niekiedy wyraźną nieufność wobec przesłania Kościoła… W konsekwencji wielu zaangażowanych w duszpasterstwie, chociaż się modlą, pogłębiają w sobie pewien rodzaj…
CZYTAJ WIĘCEJ