„Jestem pewien, że gdyby cześć Maryi osłabła w polskim Narodzie, było by to dla Polski ciosem śmiertelnym, podcięciem korzeni życia duchowego”. Te słowa bł. Abpa. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego cytuje Kard Wyszyński i dodaje: i to jest prawda.Jak zaplanujesz zajęcia, by znaleźć czas na pogłębienie czci do Maryi? Najlepiej starać się o to każdego dnia np. przez Litanię Loretańską lub inne wezwania do Maryi, fragment lektury poświęconej Maryi, modlitwę różańcową… nabożeństwo drogą internetową, nawiedzenie z rodziną najbliższego Sanktuarium…
Szukajcie wpierw Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie Wam dodane. Jeśli chcemy pokonać wirusa możemy to uczynić na płaszczyźnie duchowej, szukając wpierw królestwa Bożego – przywracając – jak mówił o. Kentenich Królowanie Chrystusowi, Głowie ludzkości i Maryi Sercu ludzkości. Tylko wtedy uratujemy chrześcijański porządek życia społecznego. Tylko tak, Jezus i Maryja wysłuchają umęczonego wirusem świata. Czy dokonaliście już koronacji Jezusa i Maryi w Waszym Sanktuarium domowym. Jeśli jeszcze nie, zapraszam do uczynienia tego symbolicznie w najbliższą sobotę. Materiały znajdziecie na naszej stronie www.szensztat.pl.
O Ślubach Jasnogórskich Kard. S. Wyszyński mówił:„Oby każde słowo Przyrzeczeń Jasnogórskich weszło w naszą krew, w nasze myśli, wolę i uczucia, w każdy czyn nasz, w całe życie Narodu.” Jan Paweł II dodał: „Trzeba nam stale na nowo ponawiać rachunek sumienia z tych wszystkich zobowiązań, które w nich się zawierają. Są one podstawowe, dotyczą życia Narodu, budują się na prawie Bożym, które jest zarazem prawem wpisanym w ludzkie sumienie…Ślubowanie Jasnogórskie mieści w sobie także, rzec można „polską kartę praw człowieka”. Uroczystość Królowej Polski, to okazja, by samemu lub w gronie rodzinnym lub samemu świadomie odnowić to przymierze i z głębi serca powiedzieć: Królowo Polski przyrzekam/y! Tak zaczniemy realizować akt koronacji w praktyce życia. Śluby są również doskonałym kryterium naszych wyborów.
Przeżywamy obecnie wielkie napięcia społeczne w związku z nadchodzącymi wyborami. Znowu szerzą się podziały. Tymczasem kard. Wyszyński napominał: Mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy miłość, służbę, ofiarę, a nawet śmierć, gdy Bóg tego zażąda! Ale abyśmy byli na to zawsze gotowi, potrzeba nam jedności w Chrystusie i w Kościele. Dlatego też prosimy wszystkich, od których to zależy, aby tej jedności nie niszczyli, bo jest to zagrożenie bezpieczeństwa Ojczyzny i wprowadzenie do życia Narodu podziału, a więc sporów i kłótni. Jaki post i umartwienie, jakie ofiary podejmiesz dla jedności w duchu i prawdzie naszego Narodu? W jakie dni oprócz piątku, możesz sobie odmówić…
Dosięgła nas susza. Obserwujemy opadanie wody w rzekach i studniach, bardzo wysuszona jest ziemia, rolnicy wyczekują z zasiewem… Czy tylko się przyglądamy, czy też skłania nas to do modlitwy? Jeden z rolników zauważył: wszyscy chcą jeść, ale niewielu modli się o dobre urodzaje, o odpowiednią pogodę. Stara pieśń przypomina: „Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy, z Ciebie plenność miewa rola, my zbieramy z Twego pola…” Dodaj do majowych intencji także tę.
Pozdrawiam i życzę wielu majowych łask. o. Romuald Kszuk
Święty Jan Paweł II Patron Związku Rodzin Apostolski Szensztacki Związek Rodzin Nowenna 9-17 maja 2020 2. Dzień Rodzina jako «Kościół domowy» Rodzina sama jest wielką Bożą tajemnicą. Rodzina…
Szensztat 21 sierpnia 2022 r. Trwająca od 3 sierpnia 2022 r., VI Kapituła Generalna Instytutu Ojców Szensztackich, wybrała nowy Zarząd Generalny wspólnoty na najbliższe sześć lat. Rozpoczyna on urzędowanie ze…
O. Józef Kentenich – W stronę nieba Ze wzruszeniem i poczuciem ogromnej wdzięczności dla Autora oraz zespołu tłumaczy przekazujmy Rodzinie Szensztackiej modlitewnik W stronę nieba. Jego Autorem jest Ojciec Józef…